به گزارش روابط عمومی وپترو مجمع عمومی سالانه سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (وپترو) با حضور محمود مخدومی، مدیرعامل تاپیکو و  محمدرضا پاشایی معاون تاپیکو به عنوان نماینده سهامدار  عمده و رئیس مجمع به همراه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره «وپترو» در محل سالن اجتماعات شرکت نفت پاسارگاد برگزار شد. در این جسله صورت‌های مالی سال مالی منتهی به 99/2/31  به تصویب مجمع رسید. 

مدیرعامل «وپترو» در این مجمع با اشاره به اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته خاطرنشان کرد: فروش تلفیقی «وپترو» از 1800 میلیارد تومان در پایان اردیبهشت ماه سال 98 به 2500 میلیارد تومان در پایان سال مالی منتهی به اردیبهشت ماه امسال افزایش یافت که افزایش 40 درصدی را نشان می دهد.همچنین در عملکرد شرکت اصلی نیز شاهد رشد درامد از 934 میلیارد تومان به 2212 میلیارد تومان هستیم.

به گفته علی علامه راد همچنین در این دوره سود خالص تلفیقی شرکت نیز از زیان 40 میلیارد تومانی سال گذشته به 330 میلیارد تومانی در پایان سال مالی منتهی به اردیبهشت ماه امسال رسیده که در مجموع رشد 370 میلیارد تومانی را نشان می‌دهد. در همین حال سود تلفیقی هر سهم «وپترو» نیز در پایان سال مالی منتهی به اردیبهشت ماه به 120 تومان افزایش یافت که نسبت به اولین پیش‌بینی ما از سود امسال برای هر سهم رشد قابل توجهی را شاهد بود.

در ادامه اعلام شد مجموع درآمدهای شرکت دراین دوره به 93 میلیارد و 221 میلیارد تومان رسید که در این میان سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌های «وپترو» تنها 11 درصد این سود را تشکیل داد. براین اساس 89درصد درآمد ناشی از سرمایه‌گذاری‌های «وپترو» قابل اتکا و ادامه دار است.

مدیرعامل سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی تاکید کرد: شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی افزایش سرمایه در شرکت‌های تابعه (کنترل خوردگی و بازرسی فنی تکین کو، مهندسی و نصب فیرمکوپارس، نگهداشت کاران و ...) را به منظور وصول مطالبات در دستور کار دارد. این در حالی است که اقدامات مربوط به عرضه اولیه سهام در دست اقدام است و امیدواریم از 5 شرکت در صف انتظار بتوانیم تا پایان امسال شرکت‌های فیرمکو و نگهداشت کاران را با تطبیق در اساسنامه با نمونه سازمان بورس و نیز افزایش سرمایه وارد بازار سرمایه کنیم.

در ادامه در خصوص حل و فصل پرونده حقوقی ماشین‌آلات کارخانه اسید سیتریک تاکید شد طبق سیاست‌های تدوین شده در هلدینگ‌های بالادستی (شرکت‌های معظم سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) راه‌اندازی و بهره‌برداری از کارخانه اسید سیتریک در برنامه این شرکت است.

 بر اساس گزارش هیات مدیره  وپترو  وصول ادغام چهار شرکت شیمی تکست آریا در شرکت شیمی بافت، پتروشیمی سورنا در فیرمکو پارس در حوزه ساماندهی شرکت‌ها، آماده‌سازی  شرکت های  شیمی بافت، فیرمکو پارس، نگهداشت کاران،  لوله دو جداره قدر و فرآورده های شیمیایی قشم  برای  ورود به بورس ، وصول 223 میلیارد ریال از مطالبات  سنواتی، پرداخت 80 میلیارد تومان بدهی معوق به سهامداران اصلی از جمله دستاوردهای شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در سال مالی 98 بوده است. 

 سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی  در سال 1370 به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری تاسیس شد و در حال حاضر با دارا بودن پرتفوی ارزشمندی از شرکت های فعال از زیرمجموعه های  شرکت نفت و گاز و پتروشیمی تامین ( تاپیکو ) می باشد