به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی، مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، روز شنبه سی و یکم خردادماه 1399 در محل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی برگزار و گزارش هیات مدیره این شرکت به همراه صورت‌های مالی حسابرسی شده در اختیار سهامداران قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، شرکت پتروشیمی شیمی‌بافت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه 98 با رشد 89 درصدی سود خالص به مبلغ 156 میلیارد تومان نسبت به مدت مشابه سال قبل به مبلغ 82 میلیارد تومان دست یافت که این میزان در مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته 68 درصد افزایش یافته است.

به گفته سید محسن شمس مدیرعامل شیمی بافت، این شرکت در سال قبل 80 درصد محصولات خود را در بازارهای داخلی و 20 درصد نیز در بازارهای صادراتی به فروش رسانده است.

 ادغام دو شرکت شیمی بافت و شیمی تکس آریا، تحقق 100درصدی بودجه، تولید محصولات MTBE و رافینت2 و همچنین تحقق 115 درصدی محصول MEK به نسبت بودجه تولید و رشد 31 درصدی آن نسبت به سال قبل که سبب شد از روند واردات این محصول به کشور در جهت حمایت از تولید داخلی جلوگیری شود، از موفقیت های سال 98 این شرکت در زمینه تولید محصولات بوده است.

همچنین اجرای کامل و موفق طرح طبقه بندی مشاغل، انجام مطالعاتHAZOP در سایت 1 این شرکت، افزایش تعداد مشتریان عمده، عرضه و فروش 83 درصدی حاصل از درآمد صادرات سال 98 به سامانه نیما در صرافی های بانکی، تمدید 5 گواهینامه سیستم های مدیریت، دریافت لوح تقدیر از معاون محترم وزیر نفت در پتروشیمی بدلیل دستیابی به رکورد تولید MEK و راه اندازی سامانه های الکترونیکی جدید در جهت بالابردن راندمان و بهره وری از دیگر دستاوردهای شرکت شیمی بافت در سال 98 می باشد.

همچنین در مورد برنامه‌های آتی سال جاری برای کنترل و بهبود شرایط شیمی‌بافت می توان، به انجام دوره تعمیرات (اورهال) مخازن ذخیره خوراک و محصولات و نیز نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق مخازن در آبان ماه و برنامه ریزی جهت عرضه سهام شرکت در بازار سرمایه اشاره نمود.

شایان ذکراست دکتر علی علامه‌راد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در پایان این نشست ضمن تقدیر و تشکر از تلاش‌های مدیران و کارکنان شرکت شیمی بافت در سال٩٨، دستاورد‌های این شرکت در این سال را ستودنی دانست.