به گزارش #شستا_رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو:

شکور شمس مدیرعامل کربن ایران در مجمع عادی سالانه این شرکت  روز دوشنبه ۱۹ خرداد ماه در تهران برگزار شد، با بیان این مطلب گفت:

شرکت کربن در سال مالی ۹۸ موفق شد به افزایش ۲۰ درصدی فروش به میزان ۳۲ میلیارد تومان نسبت به فروش ۲۷ میلیارد تومانی دوره مشابه سال گذشته دست یابد.

وی همچنین افزود: با توجه به ظرفیت اسمی ۳۶ هزار تنی تولید انواع محصولات شرکت شامل دوده نرم ودوده سخت، در صورت تقاضای بازار امکان تولید مطابق ظرفیتهای موجود کارخانه مذکور امکان پذیر خواهد بود و طبق تکلیف هلدینگ PIIC به عنوان سهامدار حداکثری علیرغم محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا، تلاش داریم تا با برنامه‌ریزی مدون، تولید بیشتر ازظرفیت اسمی را در سال جهش به ثبت برسانیم که امیدواریم با بهبود شرایط و افزایش تقاضاهای داخلی و خارجی این اتفاق در سالجاری محقق گردد.

شمس ادامه داد: : گریدهای خاص دوده صنعتی مورد نیاز صنعت پتروشیمی در حال حاضر ۳ هزار تن نیاز داخلی دارد که عمدتاً از خارج کشور وارد می‌شوند و به منظور مشکی کردن پلی اتیلن‌های خودرنگ یا بی رنگ و در نهایت تولید لوله‌های پلی اتیلنی کاربرد دارند. در سال آینده برنامه داریم تا با تلاش مضاعف به مشخصات تعریف شده این محصول دست یافته و با تولید این گرید خاص دوده صنعتی، این نیاز صنعت پتروشیمی را برطرف کرده و کشور را از وارادت این محصول بی‌نیاز نماییم.

وی با بیان اینکه کربن ایران از نظر کیفی در بازارهای جهانی بسیار شناخته شده و مطلوب است گفت:

در حال حاضر حدود ۸۶ درصد از محصولات کربن ایران فروش داخلی و ۱۴ درصد فروش صادراتی دارند که در سال آینده برنامه مفصلی برای توسعه صادرات و افزایش فروش صادراتی داریم.

وی در ادامه در مورد توسعه صادرات محصول کربن ایران گفت: از آنجا که ترکیه یکی از بزرگترین صنایع تولید تایر را در منطقه داشته و سالانه ۱۶۰ هزار تن مصرف دوده صنعتی دارد؛ بنابراین ما عمده صادرات محصول را در سال ۹۸ به کشور ترکیه داشتیم، با این حال برای توسعه صادرات خود در سال آینده برای افزایش صادرات به پاکستان و هند نیز برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

در پایان مجمع سالانه این شرکت، با تصویب پیشنهاد تقسیم ٩٠ درصدی سود سال ٩٨ به ازای هرسهم ۳۰۰ تومان بین سهامداران تقسیم کرد که این میزان نسبت به سال ۹۷ معادل ۱۱۴ درصد افزایش داشته است.