به گزارش شستا رسانه به نقل از روابط عمومی تاپیکو:
 
در این نشست۳ ساعته که با حضور مدیرعامل تاپیکو و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی برگزار شد، مدیران عامل و نمایندگان شرکتهای فعال در حوزه صنایع آب و فاضلاب زیر مجموعه هلدینگهای شستا، ضمن اظهار رضایت از برگزاری این نشست، با معرفی ظرفیتهای و توانمندی‌های شرکت متبوع خود، راهکارهای توسعه هم‌افزایی در بین شرکتهای هم‌خانواده را بررسی و پیشنهادات خود را در زمینه توسعه همکاریهای مشترک ارائه نمودند.
 
در پایان این نشست مقرر شد، کارگروه ۴ نفره‌ای متشکل از نمایندگان شرکتهای گازلوله، پلیکانوین،  هلدینگ صنایع عمومی و هلدینگ انرژی شستا بصورت دائمی تشکیل شود و با برگزاری جلسات دوهفتگی، به بررسی پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب کشور و راهکارهای حضور مشترک در این پروژه‌ها بپردازند. همچنین به پیشنهاد مدیرعامل تاپیکو مقرر شد جلسات در سطح مدیران عامل نیز هر یکماه و نیم یکبار برگزار شود.
 
بر اساس این گزارش همچنین در خصوص تأمین مالی و سرمایه در گردش طرح‌های آب و فاضلاب کشور تصمیم گرفته شد تا کنسرسیومی متشکل از کلیه شرکتهای فعال در این صنعت تشکیل و پس از مذاکره با بانکها در خصوص تأمین مالی مشترک این پروژه‌ها اقدام نمایند.
 
حضور مشترک در مناقصات جهت کسب امتیار فنی بیشتر در پروژه‌ها، انجام تبلیغات مشترک و تهیه کاتالوگ جهت معرفی توانمندیهای گروه شستا در حوزه صنایع آب و فاضلاب و تبلیغ این توانمندی‌ها در وبسایت تمامی شرکتها، صادرات مشترک محصولات، سرمایه‌گذاری مشترک و تأمین سرمایه درگردش برای اجرای پروژه‌های بزرگ از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست گرفته شد.
 
گفتنی است در این نشست که برای نخستین بار به پیشنهاد و میزبانی تاپیکو برگزار شد، مدیران عامل و نمایندگان شرکتهای لوله دوجداره قدر، سلسله آب حیات کرمان، گازلوله از گروه PIIC،  شرکت افق تامین آب شیرین و شرکت تامین آب هرمز ابدال از شرکتهای تابعه هلدینگ انرژی، شرکت WTD و عالم آرا از هلدینگ صنایع عمومی و شرکت پولیکا نوین شرکت زیر مجموعه پتروشیمی آبادان، حضور داشته و به تبادل نظر پرداختند.
 
همچنین شرکت‌های ماشین سازی پارس و شرکت بازرسی فنی تکین‌کو از دیگر شرکتهای تابعه تاپیکو نیز با توجه به توانمندی در حوزه ساخت، اجرا و بازرسی فنی در پروژه‌های صنعتی به عنوان شرکتهای مجری طرح در این جلسه حضور داشتند.