به گزارش روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، مهندس سیدمحسن شمس مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت با اعلام این خبر گفت: در سال جهش تولید و با تکیه بر دانش بومی با میزان تولید ۶۹۵ تن محصول MEK که ۱۸۶ درصد بودجه پیش بینی شده تحقق پیدا کرده است .

مهندس شمس اظهار داشت: این افزایش تولید در سایه رعایت کامل استانداردهای HSE ، حفظ شرایط ایمن و بدون حادثه بدست آمده است و توانسته نقش بزرگی در تولید صنایع پائین دستی ، نظامی، چرم و رزین به عنوان مصرف کنندگان اصلی خود داشته باشد.

وی ادامه داد: متیل اتیل کتون یک حلال صنعتی است که این شرکت تنها تولید کننده ایران و خاورمیانه می باشد و همواره در دوران تحریم با وجود استفاده از متریال بسیار خاص و حساس توانسته است نیاز داخلی کشور را تأمین کند و از این حیث کمک شایانی به رونق و حفظ اشتغال در صنایع وابسته داشته است.

مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت تصریح کرد: سایت ۲ این شرکت (شیمی تکس آریا سابق) از ابتدای راه اندازی بدلیل مشکلات ساختاری و موانع خاص در تولید و فروش محصول در میان شرکتهای ضررده قرار داشت و توانست با اصلاح ساختار مدیریتی خود در زمینه های تولید و مالی در پایان سال ۹۷ به سود دهی برسد و پس از ادغام در شرکت شیمی بافت رشد سود خود که در سال ۹۸ تحقق یافته را ارتقاء دهد؛ بطوریکه به دلیل افزایش تولید و دستیابی به رکورد جدید تولید در سال ۹۸ ، مورد تقدیر معاون وزیر نفت قرار بگیرد.

مهندس شمس در پایان با اشاره به مقدار تولید دیگر محصولات این شرکت در دو ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری افزود: میزان تولید MTBE  در این مدت(۱۴۸۶۴تن) که ۱۱۹درصد و رافینت دو (۱۲۷۷۵تن) ۱۱۸درصد بودجه پیش بینی شده محقق گردیده است. همچنین در زمینه صادرات محصولات در مدت ذکرشده، MTBE  که ۴۷ درصد و رافینت دو ۳۳ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد داشته است.