به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، دوره ممیزی کلیه واحدهای شرکت پتروشیمی شیمی بافت توسط ممیزان شرکت IMQ ایتالیا در محل مجتمع این شرکت برگزار شد. در جلسه افتتاحیه این ممیزی که با حضور مهندس شمس مدیرعامل و دیگر مدیران، رؤسا برگزار گردید روند ممیزی توسط سرممیز تشریح و مراحل ممیزی مطابق با برنامه، به طور منظم بر اساس استاندارد اروپا  اجرا شد.

کارشناسان و ممیزان شرکت IMQ ایتالیا پس از اتمام مراحل ممیزی، در جلسه اختتامیه بعد از اعلام یافته های حاصله در طول فرآیند ممیزی و اعلام قابل اطمینان بودن نتایج آزمون های انجام گرفته، ضمن ابراز خرسندی کامل از دانش و تجربه پرسنل و مدیریت شرکت شیمی بافت اعلام کردند بر اساس مدارک و مستندات مشاهده شده توسط تیم ممیزی پنج گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 ، سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ISO TS 29001:2010، سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001:2004 ، گواهینامه  OHSAS 18001:2007 و گواهینامه HSE MS برای مدت 3 سال آینده به شرکت شیمی بافت اعطا می شود.

براساس این گزارش،  از جمله نقاط قوت عنوان شده توسط ممیزان شرکت IMQ ایتالیا در مورد شرکت شیمی بافت می توان به : تعهد مدیریت ارشد سازمان نسبت به اجرای یک سیستم اثربخش، دستیابی به ظرفیت تولید پیش بینی شده، تمرکز خوب به کاهش توقفات و اخذ رضایت حداکثری مشتریان، اجرای بسیار خوب ممیزی داخلی، تسلط بسیار زیاد پرسنل به مباحث سیستم مدیریت یکپارچه، داشتن پروژه محیط زیست استفاده از آب بلودان جهت آبیاری فضای سبز اشاره کرد. همچنین در فرایند این ممیزی شرکت ایتالیایی اعلام کرد شرکت شیمی بافت در زمینه، تمرکز بر ایمن کار کردن و داشتن شاخص های AFR و ASR صفر برای مدت طولانی، استفاده از نرم افزار خوب و طراحی شده در داخل شرکت جهت ثبت سوابق، دانش بسیار خوب HSE در سطح شرکت و بلاخص پرسنل واحد HSE و داشتن خط تولیدی بهداشتی، استاندارد لازم را دارا می باشد.

کسب استاندارهای فوق برای اولین بار در بین صنایع پتروشیمی بطور همزمان صورت گرفته است. شرکت شیمی بافت از شرکتهای زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی است که محصول اصلی آن MTBE است که در صنایع پتروشیمی کاربرد دارد. این شرکت در سال جاری ضمن افزایش کیفیت محصولات خود، میزان بهره وری نیروی کار و سهم بازار خود را بطور چشمگیری افزایش داده است. کارخانه شرکت شیمی بافت در شهرک پتروشیمی ماهشهر قرار دارد.